Ścieżka kariery Kuby

Cześć, nazywam się Kuba Olszewski i chciałbym opowiedzieć Ci o mojej przygodzie z Kołem Naukowym SAPer. Postaram się przedstawić Ci co różni SAPera od innych Kół i co mu zawdzięczam.

Studiuję Informatykę w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym i o SAPerze dowiedziałem się z plakatów, które widziałem na uczelni. Już wcześniej miałem podstawowe pojęcie o tym, czym jest SAP i do czego służy, jednak zdawałem sobie sprawę, że znalezienie pracy jako konsultant SAP nie jest proste – potrzebowałem „furtki”, która pomoże mi wejść w jego świat. Jako mój bilet do świata SAPa potraktowałem właśnie Koło Naukowe SAPer- i to był strzał w dziesiątkę!

Uczestniczyłem w zajęciach grupy SmartForms, gdzie uczyłem się podstaw programowania w ABAPie, języku programowania w systemach SAP. Prowadzone były przez Czarka i Sebastiana, czyli dwóch deweloperów ABAP, którzy każdego dnia mają okazję tworzyć i rozwijać nowe oprogramowanie – to niezwykle rzadkie i cenne doświadczenie, jakim był kontakt z osobami, które pracują przy tym każdego dnia nauczyło mnie wiele, nawet nie w kwestii programowania w ABAPie, ale też samego rozwoju kariery programisty czy ścieżki kariery ogólnie. Porównując to, co udało mi się nauczyć na zajęciach Koła z kosztami kursów SAP – zaoszczędziłem ok. piętnastu tysięcy złotych. Miałem oprócz tego możliwość poznania wyjątkowych ludzi, zdobyć pierwsze kontakty zawodowe a także świetnie się bawić czy to na wyjeździe integracyjnym czy też podczas wyjść po zajęciach Koła.

To co sprawia, że postrzegam SAPera jako coś zupełnie odmiennego od innych kół, jest jego profesjonalizm i silne ulokowanie w biznesie i praktyce. Tutaj nie ma teorii czy zbędnych formalności. Jest natomiast żywa i uczciwa praktyka, którą zapewniają koordynatorzy grup oraz tak często odwiedzające nasze zajęcia firmy. „Może to Ciebie dostrzegą? Może to Ty już za jakiś czas będziesz pracował jako konsultant?” – Takie pytania bardzo często przewijały się w moim umyśle, kiedy widziałem możliwości, jakie SAPer mi oferował.

Dzięki mojemu uczestnictwu w Kole dowiedziałem się o Hickatonie, konkursie organizowanym w Sky Tower przez firmę Hicron. Wiedza, którą zdobyłem na zajęciach, oraz może nieco szczęścia pozwoliły mi na wygranie stażu w Hicronie, gdzie pracuję do dzisiaj jako Konsultant Technologii SAP 😉

Zakończyć chciałbym cytatem „Małe szanse są często początkiem wielkich przedsięwzięć” – dokładnie opisuje on to, czym może dla Ciebie stać się SAPer – szansą, która może rozwinąć się w wielkie przedsięwzięcie – Twoją karierę w SAP.